U13234RSS - Stainless Steel Smooth Shank Swage Mount Spacer
Unit System
Specs (in standard)
Label Value
Brand Accurate Screw
Display Name U13234RSS
Finish None
Inside Diameter 0.115 in
Length L 1.75 in
Material Stainless Steel
Measurement Units Standard
Outside Diameter 0.5 in
Shank Outside Diameter 0.234 in
Shape Round
Spacer Option Standard
Swage Punch Anvil P-5 / RA-37
Thread Size 6-32
Specs (in metric)
Label Value
Brand Accurate Screw
Display Name U13234RSS
Finish None
Inside Diameter 2.92 mm
Length L 44.45 mm
Material Stainless Steel
Measurement Units Standard
Outside Diameter 12.7 mm
Shank Outside Diameter 5.94 mm