|
Inventory:
|
|
| Estimated Lead Time | |
|---|---|
316 Stainless Steel Service Kit of 90 3 Inch x 3 Inch shims. Kit contains: 10 EA. .001, .003, .005, .010, .015, .020, .025, .050, .125; Sturdy Silver Box, Shim Lock, Removal Tool, Dividers.
| Label | Value |
|---|---|
| Brand | Maudlin |
| Display Name | 316-MSB3-SK |
| Finish | None |
| Kit Includes | 10 EA. .001, .003, .005, .010, .015, .020, .025, .050, .125; Sturdy Silver Box, Shim Lock, Removal Tool, Dividers |
| Kit Quantity | 90 |
| Kit Type | Service Kit |
| Length | 3 in |
| Material | 316 Stainless Steel |
| SKU | 316-MSB3-SK |
| Series | B - 3" x 3" |
| Slot Depth | 2.125 in |
| Slot Width | 0.875 in |
| Width | 3 in |
| Label | Value |
|---|---|
| Brand | Maudlin |
| Display Name | 316-MSB3-SK |
| Finish | None |
| Kit Includes | 10 EA. .001, .003, .005, .010, .015, .020, .025, .050, .125; Sturdy Silver Box, Shim Lock, Removal Tool, Dividers |
| Kit Quantity | 90 |
| Kit Type | Service Kit |
| Length | 76.2 mm |
| Material | 316 Stainless Steel |
| SKU | 316-MSB3-SK |
| Series | B - 3" x 3" |
| Slot Depth | 53.98 mm |
| Slot Width | 22.23 mm |
| Width | 76.2 mm |