|
Inventory:
|
|
| Estimated Lead Time | |
|---|---|
316 Stainless Steel Service Kit of 80 2 Inch x 2 Inch shims. Kit contains: 10 EA. .001, .003, .005, .010, .015, .020, .025, .050; Sturdy Silver Box, Shim Lock, Removal Tool, Dividers.
| Label | Value |
|---|---|
| Brand | Maudlin |
| Display Name | 316-MSA2-SK |
| Finish | None |
| Kit Includes | 10 EA. .001, .003, .005, .010, .015, .020, .025, .050; Sturdy Silver Box, Shim Lock, Removal Tool, Dividers |
| Kit Quantity | 80 |
| Kit Type | Service Kit |
| Length | 2 in |
| Material | 316 Stainless Steel |
| SKU | 316-MSA2-SK |
| Series | A - 2" x 2" |
| Slot Depth | 1.2813 in |
| Slot Width | 0.625 in |
| Width | 2 in |
| Label | Value |
|---|---|
| Brand | Maudlin |
| Display Name | 316-MSA2-SK |
| Finish | None |
| Kit Includes | 10 EA. .001, .003, .005, .010, .015, .020, .025, .050; Sturdy Silver Box, Shim Lock, Removal Tool, Dividers |
| Kit Quantity | 80 |
| Kit Type | Service Kit |
| Length | 50.8 mm |
| Material | 316 Stainless Steel |
| SKU | 316-MSA2-SK |
| Series | A - 2" x 2" |
| Slot Depth | 32.55 mm |
| Slot Width | 15.88 mm |
| Width | 50.8 mm |