1247T-38-AL - Standard Aluminum Flat Face Spacer
Unit System
Specs (in standard)
Label Value
Brand RAF
Display Name 1247T-38-AL
Finish None
Inside Diameter 0.38 in
Length L 0.2188 in
Material Aluminum
Measurement Units Standard
Outside Diameter 0.625 in
Shape Round
Spacer Option Standard
Specs (in metric)
Label Value
Brand RAF
Display Name 1247T-38-AL
Finish None
Inside Diameter 9.65 mm
Length L 5.56 mm
Material Aluminum
Measurement Units Standard
Outside Diameter 15.88 mm