V13234HS - Steel Smooth Shank Swage Mount Spacer
Unit System
Specs (in standard)
Label Value
Brand Accurate Screw
Display Name V13234HS
Finish None
Inside Diameter 0.12 in
Length L 1.75 in
Material Steel
Measurement Units Standard
Outside Diameter 0.5 in
Shank Outside Diameter 0.234 in
Shape Hexagon
Spacer Option Standard
Swage Punch Anvil P-5 / HA-67
Thread Size 6-32
Specs (in metric)
Label Value
Brand Accurate Screw
Display Name V13234HS
Finish None
Inside Diameter 3.05 mm
Length L 44.45 mm
Material Steel
Measurement Units Standard
Outside Diameter 12.7 mm
Shank Outside Diameter 5.94 mm