V12030RD - Delrin Smooth Shank Swage Mount Spacer
Unit System
Specs (in standard)
Label Value
Brand Accurate Screw
Display Name V12030RD
Finish None
Inside Diameter 0.12 in
Length L 0.375 in
Material Delrin
Measurement Units Standard
Outside Diameter 0.375 in
Shank Outside Diameter 0.234 in
Shape Round
Spacer Option Standard
Swage Punch Anvil P-5 / RA-31
Thread Size 8-32
Specs (in metric)
Label Value
Brand Accurate Screw
Display Name V12030RD
Finish None
Inside Diameter 3.05 mm
Length L 9.53 mm
Material Delrin
Measurement Units Standard
Outside Diameter 9.53 mm
Shank Outside Diameter 5.94 mm