U13292RN - Nylon Smooth Shank Swage Mount Spacer
Unit System
Specs (in standard)
Label Value
Brand Accurate Screw
Display Name U13292RN
Finish None
Inside Diameter 0.115 in
Length L 0.625 in
Material Nylon
Measurement Units Standard
Outside Diameter 0.5 in
Shank Outside Diameter 0.234 in
Shape Round
Spacer Option Standard
Swage Punch Anvil P-5 / RA-36
Thread Size 10-32
Specs (in metric)
Label Value
Brand Accurate Screw
Display Name U13292RN
Finish None
Inside Diameter 2.92 mm
Length L 15.88 mm
Material Nylon
Measurement Units Standard
Outside Diameter 12.7 mm
Shank Outside Diameter 5.94 mm