P41125HA - Aluminum Smooth Shank Swage Mount Spacer
Unit System
Specs (in standard)
Label Value
Brand Accurate Screw
Display Name P41125HA
Finish None
Inside Diameter 0.07 in
Length L 0.3125 in
Material Aluminum
Measurement Units Standard
Outside Diameter 0.1875 in
Shank Outside Diameter 0.125 in
Shape Hexagon
Spacer Option Standard
Swage Punch Anvil P-3 / H-49
Thread Size 3-48
Specs (in metric)
Label Value
Brand Accurate Screw
Display Name P41125HA
Finish None
Inside Diameter 1.78 mm
Length L 7.94 mm
Material Aluminum
Measurement Units Standard
Outside Diameter 4.76 mm
Shank Outside Diameter 3.18 mm