KK82010SSSHT - Position 2 - Shank End Stainless Steel Smooth Shank Swage Mount Standoff
Unit System
Specs (in standard)
Label Value
Brand Accurate Screw
Counterbore 0.201 in
Display Name KK82010SSSHT
Face Texture Smooth
Finish None
Hole Depth 0.5 in
Length L 0.125 in
Material Stainless Steel
Measurement Units Standard
Model Number KK82010
Outside Diameter 0.3125 in
Shank Outside Diameter 0.234 in
Shank Texture Smooth
Shape Square
Standoff Option Position 2 - Shank End
Thread Size 10-32
Specs (in metric)
Label Value
Brand Accurate Screw
Counterbore 5.11 mm
Display Name KK82010SSSHT
Face Texture Smooth
Finish None
Hole Depth 12.7 mm
Length L 3.18 mm
Material Stainless Steel
Measurement Units Standard
Model Number KK82010
Outside Diameter 7.94 mm
Shank Outside Diameter 5.94 mm