|
Inventory:
|
|
| Estimated Lead Time | |
|---|---|
36 Inch Oil Tempered die spring
| Label | Value |
|---|---|
| Brand | Century Spring |
| Display Name | D-123 |
| Finish | None |
| Free Length | 36 in |
| Hole Diameter | 0.625 in |
| Material | Oil Tempered |
| Measurement Units | Standard |
| Rod Diameter | 0.25 in |
| SKU | D-123CS |
| Solid Load | 160 lb |
| Wire Diameter | 0.156 in x 0.078 in |
| Label | Value |
|---|---|
| Brand | Century Spring |
| Display Name | D-123 |
| Finish | None |
| Free Length | 914.4 mm |
| Hole Diameter | 15.88 mm |
| Material | Oil Tempered |
| Measurement Units | Standard |
| Rod Diameter | 6.35 mm |
| SKU | D-123CS |
| Solid Load | 72.56 kg |
| Wire Diameter | 3.96 mm x 1.98 mm |