|
Inventory:
|
|
| Estimated Lead Time | |
|---|---|
Serrated disc spring manufactured from Spring Steel with an inside diameter of 0.264 Inch and an outside diameter of 0.374 Inch.
| Label | Value |
|---|---|
| Brand | Century Spring |
| Display Name | CCS635 |
| Finish | None |
| H | 0.026 in |
| Inside Diameter | 0.264 in |
| Material | Spring Steel |
| Max H | 0.047 in |
| Measurement Units | Standard |
| Outside Diameter | 0.374 in |
| Outside Height | 0.047 in |
| SKU | CCS635CS |
| Series | Light Series |
| T | 0.024 in |
| Label | Value |
|---|---|
| Brand | Century Spring |
| Display Name | CCS635 |
| Finish | None |
| H | 0.66 mm |
| Inside Diameter | 6.71 mm |
| Material | Spring Steel |
| Max H | 1.19 mm |
| Measurement Units | Standard |
| Outside Diameter | 9.5 mm |
| Outside Height | 1.19 mm |
| SKU | CCS635CS |
| Series | Light Series |
| T | 0.61 mm |