|
Inventory:
|
|
| Estimated Lead Time | |
|---|---|
Serrated disc spring manufactured from Spring Steel with an inside diameter of 0.209 Inch and an outside diameter of 0.354 Inch.
| Label | Value |
|---|---|
| Brand | Century Spring |
| Display Name | CCS005 |
| Finish | None |
| H | 0.024 in |
| Inside Diameter | 0.209 in |
| Material | Spring Steel |
| Max H | 0.043 in |
| Measurement Units | Standard |
| Outside Diameter | 0.354 in |
| Outside Height | 0.043 in |
| SKU | CCS005CS |
| Series | Light Series |
| T | 0.024 in |
| Label | Value |
|---|---|
| Brand | Century Spring |
| Display Name | CCS005 |
| Finish | None |
| H | 0.61 mm |
| Inside Diameter | 5.31 mm |
| Material | Spring Steel |
| Max H | 1.09 mm |
| Measurement Units | Standard |
| Outside Diameter | 8.99 mm |
| Outside Height | 1.09 mm |
| SKU | CCS005CS |
| Series | Light Series |
| T | 0.61 mm |