Steel shoulder screws with 6-32 threads.
| Label | Value |
|---|---|
| A | 0.156 in |
| B | 0.25 in |
| Brand | RAF |
| C | 0.2813 in |
| D | 0.125 in |
| Display Name | 7010 -S |
| F | 0.1875 in |
| Finish | None |
| Material | Steel |
| Model Number | 7010 |
| SKU | 7010-S |
| Thread Size | 6-32 |
| Label | Value |
|---|---|
| A | 3.96 mm |
| B | 6.35 mm |
| Brand | RAF |
| C | 7.15 mm |
| D | 3.18 mm |
| Display Name | 7010 -S |
| F | 4.76 mm |
| Finish | None |
| Material | Steel |
| Model Number | 7010 |
| SKU | 7010-S |
| Thread Size | 6-32 |