3536-E-348-SS - Standard Stainless Steel Smooth Shank Swage Mount Standoff
Brand RAF
Counterbore 0.108 in
Display Name 3536-E-348-SS
Face Texture Smooth
Finish None
Length L 0.5 in
Material Stainless Steel
Measurement Units Standard
Outside Diameter 0.1875 in
Shank Length 0.23 in
Shank Outside Diameter 0.139 in
Standoff Option Standard
Swage Tooling (Punch / Anvil) P-3 / AH-50
Thread Size 3-48
Brand RAF
Counterbore 2.74 mm
Display Name 3536-E-348-SS
Face Texture Smooth
Finish None
Length L 12.7 mm
Material Stainless Steel
Measurement Units Standard
Outside Diameter 4.76 mm
Shank Length 5.84 mm
Shank Outside Diameter 3.53 mm