3535T-C-256-B - Standard Brass Smooth Shank Swage Mount Standoff
Brand RAF
Counterbore 0.108 in
Display Name 3535T-C-256-B
Face Texture Smooth
Finish None
Length L 0.4688 in
Material Brass
Measurement Units Standard
Outside Diameter 0.1875 in
Shank Length 0.135 in
Shank Outside Diameter 0.139 in
Standoff Option Standard
Swage Tooling (Punch / Anvil) P-3 / AH-50
Thread Size 2-56
Brand RAF
Counterbore 2.74 mm
Display Name 3535T-C-256-B
Face Texture Smooth
Finish None
Length L 11.91 mm
Material Brass
Measurement Units Standard
Outside Diameter 4.76 mm
Shank Length 3.43 mm
Shank Outside Diameter 3.53 mm