3534-D-348-SS - Standard Stainless Steel Smooth Shank Swage Mount Standoff
Brand RAF
Counterbore 0.108 in
Display Name 3534-D-348-SS
Face Texture Smooth
Finish None
Length L 0.375 in
Material Stainless Steel
Measurement Units Standard
Outside Diameter 0.1875 in
Shank Length 0.165 in
Shank Outside Diameter 0.139 in
Standoff Option Standard
Swage Tooling (Punch / Anvil) P-3 / AH-49
Thread Size 3-48
Brand RAF
Counterbore 2.74 mm
Display Name 3534-D-348-SS
Face Texture Smooth
Finish None
Length L 9.53 mm
Material Stainless Steel
Measurement Units Standard
Outside Diameter 4.76 mm
Shank Length 4.19 mm
Shank Outside Diameter 3.53 mm