1248-25-AL - Standard Aluminum Flat Face Spacer
Unit System
Specs (in standard)
Label Value
Brand RAF
Display Name 1248-25-AL
Finish None
Inside Diameter 0.252 in
Length L 0.25 in
Material Aluminum
Measurement Units Standard
Outside Diameter 0.625 in
Shape Round
Spacer Option Standard
Specs (in metric)
Label Value
Brand RAF
Display Name 1248-25-AL
Finish None
Inside Diameter 6.4 mm
Length L 6.35 mm
Material Aluminum
Measurement Units Standard
Outside Diameter 15.88 mm