1 Inch Slotted Flat screws manufactured from Aluminum with 12-24 thread.
| Label | Value |
|---|---|
| Brand | Ideal Fasteners |
| Display Name | 12-24X1_FH_ALUM_SLOT_2A |
| Drive Type | Slotted |
| End Type | Standard |
| Finish | None |
| Length | 1 in |
| Material | Aluminum |
| SKU | 12-24X1_FH_ALUM_SLOT_2A |
| Screw Head Type | Flat |
| Screw Options | Thread Fit - 2A |
| Thread Size | 12-24 |
| Label | Value |
|---|---|
| Brand | Ideal Fasteners |
| Display Name | 12-24X1_FH_ALUM_SLOT_2A |
| Drive Type | Slotted |
| End Type | Standard |
| Finish | None |
| Length | 25.4 mm |
| Material | Aluminum |
| SKU | 12-24X1_FH_ALUM_SLOT_2A |
| Screw Head Type | Flat |
| Screw Options | Thread Fit - 2A |
| Thread Size | 12-24 |