U1000925080CS - 80A Urethane Spring - 9.25 Inch Long, 0.99 Inch I.D., 1.75 Inch O.D.
Inventory:
Estimated Lead Time
80A urethane spring manufactured with an inside diameter of 0.99 Inch, outside diameter of 1.75 Inch and cut to a length of 9.25 Inch.
Brand Century Spring
Display Name U1000925080
Durometer 80A
Finish None
Free Length 9.25 in
Inside Diameter 0.99 in
Material Urethane
Measurement Units Standard
Outside Diameter 1.75 in
SKU U1000925080CS
Brand Century Spring
Display Name U1000925080
Durometer 80A
Finish None
Free Length 234.95 mm
Inside Diameter 25.15 mm
Material Urethane
Measurement Units Standard
Outside Diameter 44.45 mm