U0375425080CS - 80A Urethane Spring - 4.25 Inch Long, 0.36 Inch I.D., 0.88 Inch O.D.
Inventory:
Estimated Lead Time
80A urethane spring manufactured with an inside diameter of 0.36 Inch, outside diameter of 0.88 Inch and cut to a length of 4.25 Inch.
Brand Century Spring
Display Name U0375425080
Durometer 80A
Finish None
Free Length 4.25 in
Inside Diameter 0.36 in
Material Urethane
Measurement Units Standard
Outside Diameter 0.88 in
SKU U0375425080CS
Brand Century Spring
Display Name U0375425080
Durometer 80A
Finish None
Free Length 107.95 mm
Inside Diameter 9.14 mm
Material Urethane
Measurement Units Standard
Outside Diameter 22.35 mm