U0375275090CS - 90A Urethane Spring - 2.75 Inch Long, 0.36 Inch I.D., 0.88 Inch O.D.
Inventory:
Estimated Lead Time
90A urethane spring manufactured with an inside diameter of 0.36 Inch, outside diameter of 0.88 Inch and cut to a length of 2.75 Inch.
Brand Century Spring
Display Name U0375275090
Durometer 90A
Finish None
Free Length 2.75 in
Inside Diameter 0.36 in
Material Urethane
Measurement Units Standard
Outside Diameter 0.88 in
SKU U0375275090CS
Brand Century Spring
Display Name U0375275090
Durometer 90A
Finish None
Free Length 69.85 mm
Inside Diameter 9.14 mm
Material Urethane
Measurement Units Standard
Outside Diameter 22.35 mm